سوالات متداول

بیتگاه چیست

بیتگاه محلی برای معاملات فرد به فرد ارزهای دیجیتال است که فروشنده و خریدار را به یکدیگر متصل می‌کند و با ضمانت کردن معاملات، پرداخت ها و انتقالات را امن و سریع می‌کند. در بیتگاه شما میتوانید ارز دیجیتال مورد نیاز خود را مستقیما و بدون واسطه از فروشندگان بخرید و یا بفروشید و همچنین با ثبت آگهی معامله یک فروشنده و یا یک خریدار باشید.

 چگونه یک ارز دیجیتال بخرم و یا بفروشم

خرید:

فروش:

 

چگونه به فروشندگان یا خریداران اعتماد کنیم

تمامی معاملات خرید و فروش از سوی بیتگاه ضمانت می‌شود. اگر شما یک خریدار هستید وجه معامله از طریق شما در بیتگاه به حالت سپرده قرار خواهد گرفت و بعد از دریافت کامل ارز دیجیتال در کیف پول (wallet) میتوانید وجه گروگذاری شده را برای فروشنده آزادسازی کنید، و اگر فروشنده هستید قبل از انتقال ارز دیجیتال وجه معامله را به صورت سپرده گروگذاری شده در بیتگاه دریافت می کنید و بعد از آن اقدام به انتقال ارز دیجیتال می‌کنید. اگر انتقال به کیف پول مشخص شده کامل شده باشد و آزاد سازی وجه صورت نگیرد پشتیبانی بیتگاه وجه را برای شما آزادسازی می‌کند. هیچ معامله ای در صورت تایید نشدن خریدار و فروشنده کامل نخواهد شد و تمامی معاملات در صورت نیاز  قابلیت داوری از طریق پشتیبانی بیتگاه را دارند.

بازه خرید یا فروش چیست

حداقل و حداکثر حجم ارز دیجیتال که که فروشندگان و خریداران قابلیت معامله آن را دارند.

درصد اختلاف قیمت چیست

مقدار درصدی که هر واحد از آن ارز دیجیتال با قیمت روز خود اختلاف دارد ((قیمت روز ارز دیجیتال*قیمت روز دلار در ایران)*اختلاف قیمت)= قیمت خرید یا فروش. این درصد از طریق فروشندگان و خریداران مشخص شده است. درصدهای مثبت و سبز نشان دهنده بالاتر بودن قیمت از قیمت واقعی و درصدهای منفی و قرمز نشان دهنده پایین تر بودن قیمت نسبت به  قیمت واقعی هستند. معمولا فروشندگان با قیمت هایی بالاتر از بازار و خریداران با قیمت هایی پایینتر از بازار معامله می کنند.

نحوی پرداخت ها و برداشت ها به چه صورت هستند

تمامی پرداخت ها و برداشت ها با حساب شخصی افراد که قابلیت ثبت و اضافه شدن به حساب کاربری را دارد انجام می شود و مراحل شارژ حساب به صورت ۲۴ ساعته صورت میگیرد و تمامی برداشت ها به غیر از روزهای تعطیل هر ۲ ساعت انجام می شود.

ارز دیجیتال چگونه برای من ارسال می شود

ارز دیجیتالی که شما از یک فروشنده خریداری می کنید مستقیما به کیف پول شما که به فروشنده ارسال کرده اید انتقال داده می شود.

مبلغ فروش ارز دیجیتال چگونه برای من ارسال می شود

پس از انتقال ارز دیجیتال به خریدار کل مبلغ گروگذاری شده برای شما آزاد سازی شده و به حساب شما انتقال داده می شود.

چگونه در لیست فروشندگان و یا خریدارن قرار بگیرم

برای قرارد گرفتن در لیست خریدارن و فروشندگان میتوانید از قسمت ثبت آگهی معامله جدید با مشخص کردن موارد فرم یک ارز دیجیتال را خرید یا فروش کنید و در جایگاه یک مبادله کننده قرار بگیرید.

چگونه آگهی معامله خود را لغو کنم

برای بستن یک آگهی معامله به بخش مدیریت آگهی معاملات رفته و در مقابل آگهی مورد نظر گزینه بستن را انتخاب کنید.

 

در صورت برطرف نشدن سوال شما با بخش پشتیبانی تماس بگیرید